Na piątkowych warsztatach w Bibliotece w Szebniach zachęcałyśmy dzieci, aby dzieliły się książkami. Dzieci otrzymały zaproszenie do udziału w spotkaniu Tajnego Stowarzyszenia UwalniaczyKsiążek.Każde z nich przyniosło po jednej książce, którą chciało się podzielić z innymi czytelnikami. Na zajęciach rozmawialiśmy o dzieleniu się, o wolności oraz o szacunku do książek. Dzieci wykonały także pudełko, do którego każdy, kto tylko chce może przynieść książkę i się nią podzielić. Do każdej z książek uwolnionych przez uczestników zostały wklejone specjalne bilety, własnoręcznie przez nie ozdabiane, mówiące o tym, do kogo należała wcześniej książka. Dzieci obiecały, że zachęcą swoich rówieśników do uwalniania książek, same wymieniły się miedzy sobą przyniesionymi książkami.

     Kolejnym tematem warsztatów, było pokazanie dzieciom różnych form, jakie w dzisiejszych czasach przybiera książka. Uczestnicy poznali taką formę książek jakpop-up, czy książka z planszą i figurkami bohaterów, którzy w niej występują.

     Książka odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju każdego człowieka. Jest dobrem, którym warto się dzielić z innymi. Do czego serdecznie zachęcamy. Książkami możemy się wymieniać także między sobą.

     Jeśli posiadasz egzemplarze, których już nie czytasz, zajmują miejsce na półce w domu UWOLNIJ JE.Przynieś Biblioteki, a my wyślemy je w podróż.Wydanie książek nie może być starsze niż 2000 r, książki nie mogą być zniszczone.

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji!


GBP w Jaśle z/s w Szebniach