Drukuj
Osobnica
Odsłony: 777

     Nie od dziś wiadomo, że czytanie dzieciom rozwija ich kreatywność, twórczość czy empatię. Duże znaczenie ma także szybsze doskonalenie się umiejętności językoznawczych wśród dzieci, które już od najmłodszych lat mają do czynienia z literaturą. Czytanie bajek przyspiesza proces rozpoznawania liter oraz sprawia, że maluch lepiej będzie radził sobie w szkole, a wieczorna lektura pozwala dziecku wyciszyć się i uspokoić.

 

     Chcąc zachęcić te najmniejsze dzieci do odwiedzin w bibliotece, bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach wybrały się z wizytą do Niepublicznego Przedszkola „Maluszkowo” w Osobnicy.

     Dzieci wzięły udział w małym przedstawieniu, za sprawą papierowego teatru kamishibai. Wysłuchały pierwszej polskiej książka kamishibai autorstwa Juliana Brudzewskiego pt. „O panach palcach”. Jest to zabawna historia połączona ze świetną zabawą, nauką, rymowanym tekstem i pięknymi ilustracjami.

     Po wysłuchaniu książki przedszkolaki stworzyły swoje jesienne prace, które zaprezentowały w „magicznej walizce”.

     Spotkanie to odbyło się 7 listopada br. i miało na celu zachęcenie najmłodszych do wizyty w Bibliotece oraz wzięcia udziału w kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”.

     Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. W Filii GBP w Osobnicy pierwsi trzylatkowie odebrali już swoje wyprawki i karty czytelnicze.

     Rodziców, którzy chcą wziąć udział w akcji oraz po więcej informacji zapraszamy do Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Osobnicy.Filia GBP w Osobnicy