W okresie ferii zimowych w dniach od  30.01.2018 do 09.02.2018 w bibliotece i świetlicy w Osobnicy odbywały się zajęcia dla wszystkich chętnych dzieci , które na czas ferii zostały w domach. W ofercie proponowanych zajęć znalazły się zajęcia plastyczne, rękodzielnicze oraz zabawy i gry ruchowe.


Wszyscy chętni mieli możliwość nauczyć się haftu ręcznego metodą krzyżykową, tańca towarzyskiego oraz wzięli udział w zajęciach plastycznych i rękodzielniczych. Efektem codziennych zajęć było powstanie wielu pięknych i oryginalnych  prac m.in.  papierowe kwiaty, serca oraz kartki walentynkowe, pompony tiulowe, organizery do wykonania których użyliśmy patyczków po lodach. Powstały również drzewka szczęścia wykonane z szyszek, orzechów oraz innych owoców lasu.
    
     W pierwszym tygodniu zajęć uczestnicy ferii zimowych wzięli udział  w zajęciach tanecznych zumby oraz  „Ferie na zdrowo” w Niegłowicach.
    
     W ostatnim dniu ferii uczestnicy wraz z rodzicami wzięli  udział  w sztuce teatralnej „ Pinokio” wystawionej w Filii GBP w Trzcinicy przez teatr Urwis z Krakowa.

Filia GBP w Osobnicy
Świetlica GOK w Osobnicy