Drukuj
Osobnica
Odsłony: 798

Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana w 2012 roku lekturą Adama Mickiewicza pt. „Pan Tadeusz”. Tegoroczna akcja, oprócz stałego celu, jakim jest promocja czytelnictwa, była również formą uczczenia jubileuszu w trwającym roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


     
W Filii GBP w Osobnicy oraz Świetlicy GOK w Osobnicy Narodowe Czytanie odbyło się w dniu 10.09.2018 r. W spotkaniu wzięli udział czytelnicy oraz osoby związane na co dzień z biblioteką i świetlicą, przedstawiciele KGW w Osobnicy oraz młodzież z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osobnicy, którzy czytali fragmenty dzieła pisarza, jak również dzieci i młodzież wraz z rodzicami oraz Dyrektor GBP w Jaśle z/s w Szebniach z pracownikami.


     Lekturą Narodowego Czytania w tym roku było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Każdy kto przyniósł swój egzemplarz mógł sobie przybić okolicznościową pieczęć, którą biblioteka otrzymała z Kancelarii Prezydenta.

     Oprócz wspólnego czytania uczestnicy mogli zobaczyć czytniki e-booków, które posiada biblioteka, a najmłodsi uczestnicy poznali interaktywnego robota edukacyjnego. Robot ten służy do nauki programowania, poprzez aplikację mobilną może wykonywać nasze polecenia.


     Organizatorem spotkania była Filia GBP w Osobnicy oraz Świetlica GOK w Osobnicy.

Filia GBP w Osobnicy
Świetlica GOK w Osobnicy