Ogólna

Załączniki do pobrania

Zasady funkcjonowania biblioteki tutaj

Zgoda rodziców tutaj

    

 

     Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach i jej Filie w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach wznawiają działalność czytelni i wypożyczalni od 1 lipca 2020 roku. W trosce o bezpieczeństwo czytelników i pracowników Biblioteki zostaną wprowadzone nowe zasady korzystania z czytelni w trakcie epidemii.


      Czytelnicy będą obowiązani do dezynfekcji rąk po wejściu do pomieszczeń Biblioteki oraz do zakrywania ust i nosa. Aby skorzystać z czytelni należy uprzednio dokonać rezerwacji miejsca. Ze względu na małą powierzchnię niektórych czytelń oraz konieczność zachowania 2 - metrowych odstępów między czytelnikami, do dyspozycji w czytelniach będzie mniej miejsc.

     Trwa XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”, po raz pierwszy zorganizowany w przestrzeni wirtualnej. Na profilu facebookowym Cała Polska czyta dzieciom  codziennie pojawiają się popularni autorzy i artyści, a także przyrodnicy, miłośnicy zwierząt i weterynarze. Bohaterami tego tygodnia są  między innymi takie zwierzęta jak: pies, kot, żubr czy koń.


#liczysięrolnictwo

     W terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r., na terenie całego kraju odbędzie się Powszechny Spis Rolny PSR 2020. Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy.

     Spis rolny jest jedynym badaniem statystycznym dostarczającym szerokiego zakresu informacji
o gospodarstwach rolnych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju. Dane ze spisu są wykorzystywane do oceny zastosowanych i kreowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej.