Trzcinica

     W zabytkowej trzcinckiej plebanii trwa modernizacja całego budynku od wymiany poszycia dachowego do osuszenia fundamentów. Po zakończeniu prac swoją siedzibę będzie miała tu Filia Gminnej Biblioteki w Jaśle z siedzibą w Szebniach. Remont dofinansowano na kwotę ponad 552 tys. zł w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki. Wkład własny wynosi 184 037,00 zł.

     W czasie ferii Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy zorganizowała dla dzieci cykl zajęć edukacyjnych   pt: „BIBLIOgranie”
     
     Spora grupa młodszych czytelników, miała okazję do aktywnego spędzenia czasu właśnie w  bibliotece.   W czasie kilkudniowych spotkań  uczestnicy skorzystali min: z  kilkudziesięciu gier planszowych,  wypożyczonych  na czas ferii od  Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Warzyce.   Celem  działań  było pokazanie, że gry planszowe są atrakcyjną metodą spędzania wolnego czasu i doskonałą alternatywą gier komputerowych.   

     Od połowy września 2019 r. w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy odbywają się bezpłatne zajęcia językowe skierowane zarówno dla najmłodszych jak i starszych uczniów.

     W ostatni przedświąteczny piątek, w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, odbyły się warsztaty ,, Świąteczne DIY – zrób to sam”.