Trzcinica

     Jak co roku 14 października książkowe misie świętowały swoje urodziny.

     W kalendarzu świąt nietypowych właśnie w tym dniu obchodzimy Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach   i  FGBP w Trzcinicy, ze względu na ograniczenia wynikające z obecnej sytuacji epidemicznej zorganizowały obchody urodzin w formie on-line. Działania skierowane do najmłodszych czytelników, które dały dzieciom sposobność poznania misiów- książkowych bohaterów,  trwały cały tydzień od 14 do 21 października.

     Od października bieżącego roku, w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy ruszyła kolejna edycja bezpłatnych zajęć językowych dla dzieci - „English is fun”.

     „English is fun” to spotkania, które odbywają się w Bibliotece dwa razy w tygodniu i są dedykowane najmłodszym uczniom.
We wtorki uczestnikami są dzieci z klas 0 i 1, natomiast w czwartki uczniowie klas 2 i 3.

W Trzcinicy już od września można odwiedzić nową siedzibę Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.  Wielkie otwarcie odbyło się 16 września. O tym wydarzeniu było bardzo głośno, nie tylko na terenie naszej gminy. Jedna z relacji znajduje się na stronie internetowej Instytutu Książki. Poniżej znajduje się link do artykułu. Zachęcamy do lektury!

https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,otwarcie-nowej-siedziby-gminnej-biblioteki-publicznej-w-trzcinicy-[relacja-i-zdjecia],5574.html?fbclid=IwAR2ZyVQZoxsDMQPYv4e_0c5r0w1u0OIYHERVG2hY_EUyWbZF0a8wTF9e7bw