5 kwietnia, w piękne słoneczne przedpołudnie, Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy odwiedziły  dzieci z oddziałów przedszkolnych. Mali goście przybyli, by wspólnie świętować niedawno obchodzony Dzień Książki dla dzieci.

 

 

     W czasie spotkania rozmawialiśmy między innymi o zasadach korzystania z książek i o tym, jak o nie dbać, by długo nam służyły. Dzieci przyniosły ze sobą własnoręcznie wykonane zakładki, kreatywnie zdobione różnym technikami. Wszystkie piękne i wyjątkowe! Bawiliśmy się też wesołymi kropkami z książeczki „Figle-migle” H.Tulleta oraz wysłuchaliśmy bajeczki o przygodach Kici-Koci, która wybrała się do biblioteki.

     Międzynarodowy Dzień Książki dla Dziecitoświęto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin  jednego z najpopularniejszych baśniopisarzyH.Ch. Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY).

A. Jeleń