W piątkowy wieczór 6-go grudnia  w  Domu Ludowym w Trzcinicy odbyło się spotkanie ze św. Mikołajem i jego pomocnikami.

Niecierpliwie oczekując na tego niezwykłego Gościa, dzieci wraz z rodzicami, wzięły udział w spektaklu Teatru Scena PRL „Świąteczna niespodzianka”.  Było to przedstawienie interaktywne, z dużą dawką świątecznego humoru. Zgromadzeni aktywnie brali udział w zabawach przygotowanych przez aktorów, pomagając dostarczyć olbrzymi upominek, z którego odkleił się adres odbiorcy.

W końcu przybył św. Mikołaj. Z powodu braku śniegu, nie na saniach, a wozem strażackim i w asyście strażaków z OSP w Trzcinicy. Przyjechał z workiem pełnym prezentów, dla wszystkich zgromadzonych dzieci. Nie mogło także zabraknąć i Aniołka ze słodyczami, i Diabełka z rózgami.

Gdy wszystkie dzieci otrzymały już upominki, św. Mikołaj wyruszył w dalszą podróż. Grudzień to przecież dla niego bardzo pracowity czas.

Organizatorami spotkania byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, FILIA GBP w Trzcinicy, Stowarzyszenie TRZCINICA RAZEM,

Radni Gminy Jasło, Radny Powiatu Jasielskiego, Sołtys wsi Trzcinica i OSP Trzcinica.

A. Jeleń