Od połowy września 2019 r. w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy odbywają się bezpłatne zajęcia językowe skierowane zarówno dla najmłodszych jak i starszych uczniów.

 

     „English is fun” to zajęcia, które odbywają się w Bibliotece w każdy wtorek oraz środę o godzinie 15:00. Zajęcia te dedykowane są dla najmłodszych uczniów w klasach od 0 do 3.

     Na każdych zajęciach poszerzamy swoją wiedzę o nowe słownictwo z różnych grup tematycznych m.in. ze świata zwierząt, dyscyplin sportowych, produktów spożywczych itd., które prezentowane jest uczniom poprzez użycie tzw. „flashcards”. Na zajęciach wykorzystywana jest również „metoda TPR” – czyli nauka języka obcego poprzez ruch. Do ulubionych zabaw ruchowych dzieci na pewno możemy zaliczyć grę  „Shark”, „Lion the King” oraz „How are you Mr. Wolf?”.

     W okresie przedświątecznym, przy pomocy iPad’a mieliśmy również okazję wykorzystać tzw. „Argumented reality” czyli rozszerzoną rzeczywistość, która łączy świat rzeczywisty z wirtualnym. Dzieci przy pomocy specjalnej aplikacji dostępnej na iPadzie mogły oglądać rysunki, które wcześniej pokolorowały. Nie zabrakło również nauki piosenek świątecznych w języku angielskim! :-)

     „English is easy” to zajęcia, na których udzielana jest pomoc w nauce dla dzieci oraz młodzieży.

     Na zajęciach omawiamy czasy gramatyczne, z którymi uczniowie mają problem, czytamy teksty kulturowe oraz je tłumaczymy. Dodatkowo, jeśli jest taka potrzeba, odrabiamy również prace domowe.

     Zarówno zajęcia „English is fun” oraz „English is easy” będą kontynuowane w 2020 r.
 

E. Popkowska