O tym gdzie w  Internecie  znaleźć literaturę dostępną w formie ciekawej dla czytelnika?   Do czego wykorzystać zasoby bibliotek cyfrowych i katalog online własnej biblioteki?    Czy z książek i ilustracji dostępnych w Internecie da się stworzyć materiały promujące bibliotekę? - Mogli dowiedzieć się bibliotekarze  Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach i jej Filii, uczestnicy warsztatów „Tysiąc książek w Internecie - jak twórczo pracować  z literaturą dostępną online z czytelnikami w różnym wieku".

Dwudniowe spotkanie, które odbyło się na przełomie czerwca i lipca br. było okazją do poznania różnych cyfrowych zasobów z literaturą, a także sposobów na ich wykorzystanie w pracy biblioteki.

Warsztaty on-line prowadzone były na platformie internetowej  Zoom, a uczestnicy, każdy ze swojej biblioteki,  wszystkie zadania wykonywali w przestrzeni wirtualnej.
Szkolenie  prowadziła trenerka Agata Warywoda, z teamu Present Simple,  bibliotekarka i specjalistka ds. działań edukacyjnych, na co dzień  pracująca w Krośnieńskiej Bibliotece Publiczna.

Dziękujemy za wiele pomysłów, moc inspiracji i wspólnie spędzony czas.