22 kwietnia 2022r. obchodziliśmy Dzień Ziemi, znany również jako Światowy Dzień Ziemi.
Celem tego święta była popularyzacja ekologii.
W związku z tym, w naszej bibliotece zorganizowaliśmy akcję pt. „EKO w… bibliotece! - czyli wiosenna wymiana roślin”.

Akcja ta, oparta była na idei „plantcrossingu”, czyli wymianie roślin doniczkowych lub ogrodowych i trwała przez cały tydzień od 25 do 29 kwietnia.
Zasady naszego przedsięwzięcia były klarowne – każdy Czytelnik, który chciał wziąć udział w wiosennej akcji, musiał przynieść do biblioteki sadzonkę rośliny której nie potrzebował, aby w zamian móc zabrać inną, która przypadła mu do gustu.
Nasze działanie spotkało się z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem wśród Czytelników jak i Członków „Klubu Seniora” z terenu Gminy Jasło, których niejednokrotnie mamy przyjemność witać w progach biblioteki.

Dodatkowo, dzięki uprzejmości Pani kierownik „Klubu Seniora” – Genowefie Kiszce, mieliśmy okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek ze świata roślin oraz ekologii m.in. o ekologicznej uprawie, pielęgnacji, naturalnych sposobach nawożenia.

Dla Czytelników dostępny był również „Eko kącik”, w którym dostępnych było wiele książek oraz czasopism o ekologii oraz uprawie roślin.
Wierzymy, że dzięki naszej akcji „EKO w… bibliotece! – czyli wiosenna wymiana roślin”, podarowaliśmy „drugie życie” wielu roślinom.

FGBP