8 maja to szczególny dzień dla Bibliotekarzy i Bibliotek, to ich święto, w tym dniu również rozpoczynamy XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W związku z tym Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach oraz Filia w Warzycach zorganizowały spotkania z teatrem dla najmłodszych naszych czytelników.

Z samego rana Szkołę Podstawową w Szebniach odwiedził „Wilk i Kapturek”, a nieco później do Domu Ludowego w Warzycach zawitali „Jaś i Małgosia” z Teatru Scena PRL.

Klasyka baśni, bo któż z nas nie zna przygód Czerwonego Kapturka, jednak w nowej inscenizacji, mając do czynienia z fajtłapowatym wilkiem oraz cwanym kapturkiem nie jeden popłakał się ze śmiechu.

„Jaś i Małgosia” to barwny muzycznie spektakl o przygodach rodzeństwa, które zgubiło się w lesie i natknęło się na smaczną chatkę, oczywiście ciąg dalszy znacie… Jednak tu komizm sytuacyjny wygrywa i wszystko kończy się wspaniałym happy endem.

Teatr Scena PRL potrafi angażować niejednokrotnie do interakcji widzów. Autorskie teksty jak i również barwne kompozycje muzyczne zachwyciły wszystkich zebranych. Świetnie dobrany humor sytuacyjny wycisnął nie jedną łezkę radości z oka. Oczywiście wszystko zakończone pouczającym morałem.

W czasie spektaklu dzieci chętnie występowały razem z aktorami, było to dla nich wyjątkowe, niezapomniane przeżycie. Przez cały czas trwania przedstawienia na twarzach małych widzów gościł szeroki uśmiech.