Udało się! – Tak najkrócej można podsumować pierwsze spotkanie z planszówkami, które odbyło się 25.05.2019 r. w sali Domu Ludowego w Warzycach. Grupa „Pozytywni dla Warzyc” wraz ze  Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Warzyce rozpoczęła realizację projektu „Warzyckie Spotkania z Planszówkami” realizowanego w ramach „Podkarpackich Inicjatyw Lokalnych 2018-2019”.

Dzięki dofinansowaniu z projektu zakupiono ponad 50 gier planszowych, które zostały udostępnione uczestnikom sobotniego spotkania. Przez ostatnie 2 tygodnie grupa wolontariuszy zapoznawała się z grami planszowymi i rozpoczęła przygotowania do całej serii eventów planszówkowych, które odbywać się będą co miesiąc aż do września.

W pierwszym spotkaniu udział wzięło blisko 40 osób. Przez 3 godziny mierzyli się z wieloma grami planszowymi. Zarówno tymi wymagającymi skupienia, sprytu i myślenia, jak i takimi, które budziły salwy śmiechu i radości. Ze stołów nie schodziły takie tytuły jak  „Pingwiny Na Lodzie”, „Speed Cups”, „Totem”, „Bolidy” i wiele innych.

Dziękuję wszystkim, którzy aktywnie zaangażowali się w realizację tej inicjatywy, a szczególnie wolontariuszom, którzy w ciągu ostatniego miesiąca poświęcili mnóstwo swojego wolnego czasu by to spotkanie mogło się odbyć. Przede wszystkim tym, którzy znaleźli czas w słoneczną sobotę by rozkręcić pierwsze Spotkanie z Planszówkami w Warzycach. To dzięki Wam możemy powiedzieć, że sezon na planszówki uważamy za otwarty! – Podsumowała spotkanie Ewa Wieczorek Koordynator Projektu.

Pomiędzy spotkaniami gry planszowe będą dostępne w Warzyckiej Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach, jeśli ktoś będzie chciał zagrać, zawsze może przyjść do biblioteki. Informujemy, że gry planszowe nie będą wypożyczane do domu, będzie można z nich korzystać jedynie w czytelni biblioteki.

Następne spotkanie planowane jest na 29 czerwca od godziny 14:00. Tym razem odbędzie się to popołudniową porą. Przybywajcie tłumnie i nie zapomnijcie zabrać koleżanek i kolegów oraz rodziców. Mamy gry nie tylko dla dzieciaków, również dorośli mogą spędzić świetnie czas przy nieco bardziej skomplikowanych grach.

Zapraszamy już teraz do udziału w następnym spotkaniu. Przypominamy, że w przypadku dzieci poniżej 16 roku życia – wymagana jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych podpisana przez rodziców.

Organizatorzy szykują jeszcze wiele niespodzianek, o których będą informować w ciągu najbliższego miesiąca. Zapraszamy do zapisywania się do grupy na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/429652634278676/

Publikowane są tam najświeższe informacje oraz pojawią się krótkie recenzje gier.

Redakcja Warzyce.pl