We wtorkowe przedpołudnie 1.03.2022 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Warzycach oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy miały przyjemność spotkać się z aktorami ze Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa i oglądnąć spektakl pt. „Jaś i drzewo fasolowe”.

Tytułowy Jaś mieszka tylko z matką, w bardzo biednej chatce. Niestety skończyły się im wszelkie pieniądze i wdowa postanowiła wysłać syna na targ, by sprzedał krowę. Ten dał się podejść pewnej zielarce i dokonał transakcji życia - zamienił krowę na kilka fasolek, które zrozpaczona matka wyrzuciła za okno. Ku zdziwieniu wszystkich następnego dnia wyrosła z nich gigantyczna roślina sięgająca do samego nieba, po której ciekawski Jaś wspiął się na sam szczyt. Tam ujrzał ogromny zamek, w którym mieszkał olbrzym z sympatyczną żoną. Żona olbrzyma podarowała Jasiowi magiczną kurę znoszącą złote jajka. Niestety szczęście Jasia i jego matki nie trwało długo, ponieważ wdowa ciężko zachorowała. Zaniepokojony Jaś zaczął szukać pomocy i znów wspiął się na fasolę. Ty razem dostał w prezencie zaczarowany flet, który dzięki swym dźwiękom przynosił zdrowie i dobre samopoczucie osobie, która go słuchała. Po zejściu na ziemię Jaś ściął drzewo fasolowe i wrócił do mamy. Od tej pory żyli długo i szczęśliwie w dobrym zdrowiu bez biedy i zmartwień.

Na zakończenie spotkania odbył się wspólny pożegnalny taniec.

Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.
Wszystkim uczniom serdecznie dziękujmy za wspaniałą zabawę, personelowi szkół za miłe przyjęcie, a aktorom z teatru za dostarczenie dużej dawki zabawy i śmiechu.