Zadania projektowe realizowane w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach i jej Filiach w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach  w 2015 roku.

1. Fundacja Orange projekt Fundacja Orange dla bibliotek publicznych- dofinansowanie do Internetu.

1. Powiatowy Dzień Matki – konkurs literacko plastyczny na wspomnienia kobiet wiejskich – GKRPA- 1000 zł
  2. Program Zakup nowości wydawniczych do bibliotek na rok 2015, realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020- 6700 zł

1. Firma Microsoft Corporation w ramach Programu Rozwoju Bibliotek przekazała Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach oprogramowanie i licencje do  komputerów bibliotecznych. Otrzymaliśmy dostęp do trzech pakietów  oprogramowania Windows 7 Enterprise Full OS 32-Bit (Polish), 10 stanowisk Office Professional Plus 2013 (Polish), 5- Office Standard 2013 (Polish) o wartości 46 051,50 zł.

1. Program edukacyjny„EkoPaka – zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań. To pierwszy tak duży program edukacji ekologicznej realizowany przez biblioteki z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Do naszej biblioteki będą kolejno docierać pakiety edukacyjno-zabawowe poświęcone poszczególnym surowcom. Pierwsza paka trafi do biblioteki już w najbliższym czasie i pomoże przybliżyć młodym ekologom drewno – Skąd się bierze? Co z niego produkujemy? Co powstaje w wyniku recyklingu odpadów drewnianych?