Ogólna

      VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbyło się pod hasłem  „Klimat na czytanie”. Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach wspólnie z Biblioteką Szkolną działającą przy Szkole Podstawowej im. Stefanii Sempołowskiej w Szebniach zorganizowały akcję „BIBLIOTEKA NOCĄ”. Dzieci i młodzież w szkole oraz na warsztatach bibliotecznych wykonały przepiękne lampiony, które pomogły stworzyć w bibliotece niezwykły klimat.

 

W Trzcinicy już od września można odwiedzić nową siedzibę Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.  Wielkie otwarcie odbyło się 16 września. O tym wydarzeniu było bardzo głośno, nie tylko na terenie naszej gminy. Jedna z relacji znajduje się na stronie internetowej Instytutu Książki. Poniżej znajduje się link do artykułu. Zachęcamy do lektury!

 

https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,otwarcie-nowej-siedziby-gminnej-biblioteki-publicznej-w-trzcinicy-[relacja-i-zdjecia],5574.html?fbclid=IwAR2ZyVQZoxsDMQPYv4e_0c5r0w1u0OIYHERVG2hY_EUyWbZF0a8wTF9e7bw

     Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach 29 września 2020 roku, była organizatorem spotkania z Zofią Macek- historykiem, regionalistą, autorką wydawnictwa historycznego „Dzieje rodu Gorayskich”. Promocja publikacji i wykład przybliżyły uczestnikom spotkania historię Polski i wartości kulturowe naszego regionalnego dziedzictwa. Autorka w przystępny sposób zapoznała przybyłych gości z ważnymi postaciami z dziejów historii Polski w oparciu o ród Gorayskich, aby lepiej zrozumieć zagadnienia historyczne, autorka przypomniała, że ród Gorayskich za ciężką i odpowiedzialną służbę naszym władcom był nagrodzony dobrami ziemskimi stąd rodzina przybyła do Szebni, Moderówki, regionu jasielskiego i krośnieńskiego.