Ogólna

     Hasłem zbliżającego się Tygodnia Bibliotek jest „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Kogo z pewnością można znaleźć w bibliotece? Na pewno można spotkać tam bibliotekarkę.

     Co wiesz o swojej bibliotekarce? Może jest coś o co chcesz zapytać np. jaki jest jej ulubiony kolor, co lubiła czytać, gdy była dzieckiem? Czy ma jakieś pasje – oprócz czytania?

     Poniżej znajduje się formularz, gdzie anonimowo można zadać dowolne pytanie. Na Wasze pytania czekamy do 10 maja. Po tym czasie zbierzemy je wszystkie i odpowiemy nagrywając film, dzięki któremu poznasz nas lepiej. 
 
https://forms.gle/q8z4egMGKgFcUzebA

Pytania można zadawać również w komentarzach pod postami na facebooku.
Zachęcamy do zabawy.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

     Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach wraz z filiami w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach bierze udział w tegorocznej akcji "Żonkile". Jest to akcja organizowana przez Muzeum Żydów Polskich POLIN w rocznicę powstania w getcie warszawskim.

Dlaczego to właśnie żonkile stały się symbolem akcji? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w naszym filmie pt. „I niech poŁĄCZY NAS PAMIĘĆ”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji. W dniach od 14 - 16 kwietnia w godzinach dyżuru (9.00 - 15.00), w bibliotekach gminy Jasło, w wyznaczonych miejscach na mieszkańców gminy czekać będą papierowe żonkile. Aby wziąć udział w akcji należy zrobić zdjęcie z papierowym żonkilem oraz umieść fotografię na jednym ze swoich profili społecznościowych oznaczając hasztagami: #ŁączyNasPamięć oraz #AkcjaŻonkile.

19 kwietnia okażmy  solidarność...

…i niech poŁĄCZY NAS PAMIĘĆ.GBP w Jaśle z/s w Szebniach

     Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach wzięła udział w V Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady.  Jeżycjadą – nazwano cykl powieści dla młodzieży składający się z  23 tomów autorstwa Małgorzaty Musierowicz.  Nazwa cyklu pochodzi od jednej z poznańskich dzielnic - Jeżyce. Opowiada o losach rodziny Borejków mieszkającej przy ulicy Roosevelta 5.

     Jedną z książek wchodzącą w skład cyklu  jest "Kwiat kalafiora". Główną bohaterką książki jest Gabrysia Borejko, której całe życie przewraca się do góry nogami, kiedy jej mama trafia do szpitala.  Gabrysia przejmuje obowiązki domowe, choć nie jest to łatwe, bo ani młodsze siostry, ani tata za bardzo jej nie pomagają...
Zapraszamy do wysłuchania fragmentów.

Po wysłuchaniu wszystkich fragmentów zapraszamy do wzięcia udziału w quizie: "Kalafior i Jeżyce".

1. Zagraj z wirtualnymi graczami:
 Kliknij w link - https://kahoot.it/challenge/?quiz-id=a56fe6ff-773e-4a3d-afb7-3e0d55a015dc&single-player=true

2. Zagraj w gronie znajomych
Link do gry -  https://play.kahoot.it/v2/lobby?quizId=a56fe6ff-773e-4a3d-afb7-3e0d55a015dc
Wybierz opcję (clasic lub team mode) i zagraj!
Powodzenia!

GBP w Jaśle z/s w Szebniach