Drukuj

          Dzień Matki, to święto wszystkich matek na świecie, obchodzony corocznie w 140 krajach świata jest wyrazem szacunku dla wszystkich matek. Święto po raz pierwszy w Polsce obchodzone było w Krakowie w 1914 roku, przypada na dzień 26 maja.     Organizatorzy obchodów Dnia Matki po dwuletniej przerwie zorganizowali lokalne święto wspólnie z Kołem Gospodyń Sobniowianki, Stowarzyszeniem Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy i Gminną Biblioteką Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach. Lokalne święto zgromadziło ponad 90 przedstawicielek lokalnych organizacji.     Uroczystość poprzedzona została mszą świętą w kościele Rzymskokatolickim pw. Dobrego Pasterza Jasło - Sobniów, podczas której ks. dr M. Putyra zaznaczył że uroczystość ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie dzieci, dbania o rodzinny dom.

     20 maja 2022 r. w sali Domu Osiedlowym w Sobniowie, odbył się Gminny Dzień Matki połączony z podsumowaniem konkursu kulinarnego na najsmaczniejszy wypiek cukierniczy oraz pracę rękodzielniczą przygotowaną przez regionalnych artystów. Komisja konkursowa oceniła 7 wypieków cukierniczych oraz 7 prac rękodzielniczych.  

     W kategorii kulinarnej I miejsce zajęła Krystyna Wiktorska z wypiekiem autorskim „malinowa chmurka”.

     W kategorii rękodzielniczej I miejsce zajęła Czesława Klocek wykonując pracę techniką makramy.

     Ponadto Komisja przyznała 12 wyróżnień i podziękowań dla wszystkich uczestników konkursu.

     Uroczysty koncert w wykonaniu Pauliny Pawluś i Mateusza Gałuszki, był prawdziwą ucztą poetycko – muzyczną dla zgromadzonych i zaproszonych gości.

     Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które okazały wielkie serce oraz pomogły w przygotowaniu i realizacji wydarzenia.
GBP w Jaśle z/s w Szebniach,
SRKLZJ w Trzcinicy
Koło Gospodyń Sobniowianki