Międzynarodowy Dzień Dziecka to wyjątkowe święto dla wszystkich dzieci. Święto to zostało ustanowione w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

 

     Z okazji Dnia Dziecka w szkołach organizowanych jest mnóstwo atrakcji dla dzieci. Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach również przyłączyła się do tego, aby umilić dzieciom ich święto.

     Dzień Dziecka tradycyjnie rozpoczęliśmy od czytania „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Później zaprosiliśmy wszystkie dzieci do niecodziennej szkoły – do Akademii Pana Kleksa. Na dzieci czekały miedzy innymi lekcje kleksografii oraz geografii. Za każde wykonane  zadanie uczestnicy otrzymywali kolorowego piega. Na wyspach Bergamutach czekały na dzieci kolorowe tatuaże, odwiedziliśmy również Bańkową Krainę i polecieliśmy do „Psiego Raju”.

     W tym dniu najważniejsza była radość dzieci, a tej nie zabrakło! Jeszcze raz wszystkim dzieciom składamy najserdeczniejsze życzenia,  żeby każdy dzień w roku był Dniem Dziecka.

     Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej w Szebniach oraz Szkole Podstawowej w Warzycach za zaproszenie.

     Spotkania odbyły się 31 maja i 1 czerwca w ramach projektu „Książka w ruch - czytamy i polecamy" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Partnerstwo dla Książki".
GBP w Jaśle z/s w Szebniach