W ramach projektu „Książka w ruch - czytamy i polecamy" najmłodszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odwiedziła pisarka i ilustratorka książek dla dzieci Edyta Zarębska, znana również jako Babcia Grunia. Edyta Zarębska jest autorką popularnych serii książek „Kociaki Słodziaki” oraz „Pierwsze czytanki”.


     W spotkaniach, które odbyły się w bibliotekach w Szebniach i Trzcinicy oraz w Szkole Podstawowej nr 1 w Osobnicy wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie klas początkowych.
O tym, że marzenia mogą się spełnić, a kluczem do ich realizacji jest często wiedza ukryta w książkach, nie trzeba nikogo przekonywać. Autorka opowiedziała najmłodszym o swoich marzeniach i przygodach z dzieciństwa, które były dla niej inspiracją do pisania książek dla dzieci. Do wspólnej zabawy włączył się również jej towarzysz, Pan Robert, który przeczytał jedną z bajek i wspólnie z dziećmi zaśpiewał piosenkę „Mądra rzeka”.

     Mali słuchacze zobaczyli także, jak powstaje ilustracja do książki. Autorka tworzyła kolorowe rysunki bajkowych postaci, a zadaniem uczestników było odgadnąć co przedstawia obrazek.

     Spotkania odbyły się 20 czerwca i były dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Partnerstwo dla Książki".GBP w Jaśle z/s w Szebniach