W zeszły czwartek w całej Polsce obchodzono Dzień Dziecka. My, jak co roku, w ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom uczciliśmy ten dzień razem z dziećmi. Uczestnicy spotkań razem z Patchem i babcią Peg - bohaterami serii książek autorstwa Rose Impey i Nathana Reeda udali się na poszukiwanie przygód.

     W Szkole Podstawowej w Szebniach razem z dziećmi wyruszyliśmy na pomoc Patchowi i babci Peg, którzy zostali uwięzieni na wyspie przez swoich dwóch największych wrogów, jednak żeby wybrać się w podróż uczniowie musieli zdać szereg egzaminów sprawnościowych, aby zostać piratem i wypłynąć na ratunek.

     Wszystkim udało się przejść tę trudną próbę, a na zakończenie każdy otrzymał piracki tatuaż i balonową piracką szabelkę.

     Spotkanie w bibliotece w Szebniach rozpoczęliśmy od poszukiwania skarbów. Na dzieci czekały wskazówki umieszczone w całej bibliotece, które doprowadziły ich do słodkiej niespodzianki. Po wysłuchaniu jednej z przygód Patcha i babci Peg uczestnicy wykonali statki pirackie z papieru, aby razem z bohaterami książki udać się na poszukiwanie skarbów.

Spotkania odbyły się 1 czerwca w Szkole Podstawowej w Szebniach oraz w bibliotece w Szebniach.patch 04

patch 05

patch 06

patch 07

patch 08

patch 09

patch 10

patch 11

patch 12

patch 13

GBP w Jaśle z/s w Szebniach