Lidia Miś autorka książek dla dzieci odwiedziła naszą bibliotekę po raz kolejny. Tym razem w spotkaniu wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Stefanii Sempołowskiej w Szebniach.  

     Autorka opowiedziała dzieciom o swojej pasji do pisania. Gdy była dzieckiem uwielbiała historie, które opowiadał jej dziadzio Józef, więc postanowiła je przenieść na kartki papieru. Tak powstała seria książek „Opowieści biblijne dziadzia Józefa”, w których pomiędzy biblijnymi postaciami przemyka mała Lidka i jej siostra Kaśka, psocąc i czasem się kłócąc, a dziadzio Józef na każdy kłopot znajduje biblijną opowieść.

     Dzieci wysłuchały fragmentów książek oraz historii jak powstawały. Spotkanie było ciekawą lekcją o literaturze oraz okazją do rozwijania wyobraźni i kreatywności.

     Serdecznie dziękujemy Lidii Miś za przepiękne spotkanie autorskie, uczniom i nauczycielkom ze Szkoły Podstawowej w Szebniach za odwiedziny w naszej bibliotece.

     Spotkanie odbyło się 9 maja w bibliotece w Szebniach, zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu "Partnerstwo dla Książki" pn. KSIĄŻKOWE TWORY.
GBP w Jaśle z/s w Szebniach