Tydzień Bibliotek już za nami. W ostatnim dniu, w bibliotece w Szebniach gościliśmy „Teatr z Uśmiechem” z Krakowa ze spektaklem „ Księga Andersena”.


     Bohaterowie baśni postanawiali uciec ze stron książek, co wprawiło Hansa Christiana Andersena w wielkie zdenerwowanie. Pomimo intencji pisarza, Calineczka, Brzydkie Kaczątko i Księżniczka na Ziarenku Grochu mieli własne pomysły na zmianę swojej przyszłości. Przez cały spektakl autor próbuje nauczyć swoich bohaterów, jakie są prawdziwe wartości i wyjaśnić dlaczego ich losy tak się potoczyły.

 

     Uczestnicy spotkania mogli przeżyć wspaniałą przygodę ze znakomitymi postaciami baśni Andersena. Wesołe i interaktywne przedstawienie z pewnością zachęciło dzieci do czytania i rozwinęło ich wyobraźnię.

     W spotkaniu wzięły udział przedszkolaki z Ochronki w Szebniach i dzieci biorące udział w bibliotecznych warsztatach.

     Spotkanie odbyło się 15 maja, organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu "Partnerstwo dla Książki" pn. KSIĄŻKOWE TWORY. 

GBP w Jaśle z/s w Szebniach