Od 1 do 7 czerwca  trwał XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, którego hasło brzmiało: „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”. Hasło to nawiązywało do tytułu Grand Prix VI Konkursu im. Astrid Lindgren – „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”.

Z tej okazji,  6 czerwca, bibliotekę  w Szebniach odwiedziły przedszkolaki ze Szkoły w Niepli i porozmawialiśmy o… książkach.

     Na początek dzieci wzięły udział w krótkiej lekcji bibliotecznej. Dowiedziały się gdzie szukać książek i  jak można wypożyczyć. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem i entuzjazmem opowiadali o swoich ulubionych książkowych bohaterach.

     Podczas spotkania dzieci poznały Kamishibai - tradycyjną japońską formę teatru, która polega na prezentowaniu opowieści za pomocą ilustrowanych plansz. Wysłuchały również opowieści o małym Kemushim, a w części plastycznej wykonały kolorowe motyle.

Bibliotekarki zaprosiły uczestników do ogrodu, gdzie odbył się pokaz baniek mydlanych.

     Na zakończenie czekało na dzieci jeszcze jedno zadanie… znalezienie tygryska ukrytego w książkach. Młodzi poszukiwacze szybko go znaleźli, a w nagrodę każdy z nich otrzymał pamiątkową zakładkę.

Dzieci dowiedziały się ciekawych informacji na temat bibliotek, książek i czytania. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.


GBP w Jaśle z/s w Szebniach