To z pewnością, dla wielu uczestników był niezapomniany dzień! Biblioteka stała się miejscem magicznego spotkania z przyrodą i kulturą odległych krain. Tego dnia, przybyli Tęczowi Mieszkańcy Amazonii i Madagaskaru. 

     Pokaz tych pięknych, kolorowych przybyszów sprawił, że nasi młodzi odkrywcy przenieśli się w sam środek  dzikiej przyrody. Mogli zobaczyć niezwykłe zwierzęta z Amazonii oraz unikalne gatunki Madagaskaru. Wśród nich znaleźli się: żabka Kasia, szynszyla Daisy, wąż  Aisha, kameleony, żółw oraz gekon.

     Dzieci obejrzały również prezentację o Madagaskarze. Dowiedziały się o niezwykłych ekosystemach tej wyspy, pełnych roślin i zwierząt, które nie występują nigdzie indziej na świecie. Poznały również bogatą kulturę i tradycje mieszkańców Madagaskaru. Wysłuchały także legendy o „Kamiennym Lesie”. 

    Inspirując się tym, co zobaczyły i usłyszały, dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, podczas których stworzyły kolorowe kameleony. Wyobraźnia i kreatywność dzieci nie zn ały granic – ich kameleony były pełne barw i fantazji, stanowiąc piękne pamiątki z tego wyjątkowego dnia.

Warsztaty odbyły się  25 czerwca w bibliotece w Szebniach.

     Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu "Partnerstwo dla Książki" pn. KSIĄŻKOWE TWORY. 

 GBP w Jaśle z/s w Szebniach