Praca bibliotekarzy to dziś nie tylko wypożyczanie książek, ale również organizowanie konkursów, lekcji bibliotecznych, spotkań z autorami, akcji głośnego czytania i zajęć edukacyjnych.

     Biblioteka to miejsce, gdzie bibliotekarze sięgają po różne rozwiązania, aby zainteresować czytelników. Przez lata znacznie zmieniła swoje oblicze – to już nie tylko wypożyczalnia książek, ale także zbiory multimedialne, gry planszowe, ośrodek spotkań, miejsce spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowań oraz dostarczania wiedzy.



          Ta specjalizacja, choć cicha i pozornie niezauważalna, kształtuje pokolenia dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców gminy. 65 lat istnienia biblioteki to lata wysiłku wielu ludzi, którzy dbali o jej rozwój i popularyzację czytelnictwa. Obecnie biblioteka posiada nowoczesne lokale, wyposażone w nowości wydawnicze i sprzęt komputerowy.

      30 lipca br. w bibliotece w Szebniach odbyła się uroczystość z okazji 65-lecia Bibliotek Publicznych Gminy Jasło. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, przyjaciele biblioteki i czytelnicy. Uroczystość swoim koncertem uświetniła Karolina Polak.

W trakcie jubileuszu  poseł Joanna Frydrych wraz z senator Alicją Zając i wójtem gminy Jasło Wojciechem Piękosiem wręczyli:

     Pani Zofii Macek -  Złoty medal z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II za wybitne zasługi dla społeczności, ochronę dziedzictwa, działalność edukacyjną i wydawniczą, patriotyzm i umiłowanie Małej Ojczyzny.

     Odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pracę zawodową i obywatelską, promocję biblioteki i czytelnictwa - Pani Beacie Ablewicz i Izabeli Tomaszewskiej.

Dziękujemy instytucjom, stowarzyszeniom, artystom, autorom a także czytelnikom, bez których wiele działań biblioteki nie mogłoby zostać zrealizowanych.

     Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie na nasze jubileuszowe obchody 65-lecia biblioteki. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, za ciepłe słowa, które umocniły naszą wiarę w znaczenie biblioteki jako centrum edukacji i kultury. 































GBP Szebnie