Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych  w ramach „Dofinansowania ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, zadanie: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

W tym roku,  kwota dofinansowania dla GBP i jej filii wyniosła 31 500,00 zł.

W całym kraju, środki finansowe z MKiDN otrzymało 2265 instytucji, a GBP w Jaśle z/s w Szebniach pod względem wysokości dotacji dla bibliotek publicznych znalazła się na trzecim miejscu w woj. podkarpackim.

Wszystkie środki zostaną wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem. Do tej pory zakupiono 1080 woluminów,  bestsellerów i nowości wydawniczych dla najmłodszych czytelników, młodzieży i dorosłych, a także popularne książki z literatury niebeletrystycznej.

Książki są dostępne do wypożyczenia w GBP w Jaśle z/s w Szebniach i jej Filiach w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach.

Można je także przeglądać, sprawdzać aktualną dostępność i rezerwować, korzystając z katalogu elektronicznego biblioteki MAK+, do czego niezmiennie zachęcamy.

GBP