Ogólna

 

     Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach i jej filie w Osobnicy, Trzcinicy, Warzycach otrzymały dofinansowanie w ramach programu dotacyjnego MKiDN Partnerstwo dla Książki 2023 na zadanie „Do biblioteki daj nura! Tu na każdego czeka literatura”. Dzięki dofinansowaniu w bibliotekach gminy Jasło będą prowadzone działania promujące czytelnictwo, spotkania autorskie, teatralne, warsztaty i konkursy. 

 

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

     Gośćmi ostatnich warsztatów były włóczkowe kotki. Odwiedziły one bibliotekę dzięki Ani i Mai, które postanowiły podzielić się z pozostałymi uczestnikami swoją miłością do kotów. Wspólnie zaprojektowały włóczkowego kotka, którego później każdy mógł sobie wykonać.Pobierz Regulamin

Pobierz Karta uczestnika

     Nie tak dawno, bo 27 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego, który ma na celu zwrócenie uwagi na to, że niedźwiedzi polarnych jest coraz mniej i grozi im wyginięcie.  Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się dlaczego tak się dzieje i próbowali wymyślić sposoby, jak można ocalić tego białego misia i jego rodzinę.