Trzcinica

     Jesienne, późne popołudnie to idealny czas, by spędzić go  na ciekawym spotkaniu,  w zaprzyjaźnionej bibliotece. Gdy za oknem zmrok, a pogoda nastraja pesymistycznie w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, gwarno, wesoło i bardzo twórczo.

     W środę, 23 listopada odbyło się tutaj niebanalne, literacko-artystyczne spotkanie.
Rozpoczęło się „Akademią Pomysłów”, w twórczej, kreatywnej atmosferze. Uczestniczki, miały okazję własnoręcznie ozdobić figurkę, drewnianego anioła.
W obieg poszły więc: wstążki, cekiny, gwiazdki, szyszki i mnóstwo,  świątecznych materiałów dekoracyjnych. Dzięki temu powstały niepowtarzalne prace, które mogą stać się doskonałym prezentem lub ciekawą ozdobą zbliżających się Świąt.     Niedawno obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Biblioterapii pod hasłem „Czytanie daje siłę!”


     W Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, na zajęciach edukacyjnych, bardzo często sięgamy po elementy z biblio i bajkoterapii.  Niezmiennie twierdząc, że odpowiednio dobrana literatura zarówno dla dzieci jak i dorosłych wzmacnia psychicznie, daje moc, siłę i pozwala zrozumieć uczucia i stany emocjonalne.


W sobotę - 5 listopada, jak co roku, obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek.

Bohaterowie z bajek towarzyszą nam od najmłodszych lat.

Dzięki rodzicom i dziadkom pojawiają się w naszym życiu i zostają z nami na wiele lat, a czasami nawet - na zawsze.

Warto więc pamiętać o tym, jak ważni są dla wielu z nas.

Serdecznie zachęcamy zarówno młodszych jak i starszych Czytelników do wzięcia udziału w naszym Quizie.