Trzcinica

     Popularne święto kreatywności, odwagi i ukrytego potencjału, już na stałe zagościło w kalendarzu imprez  Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.
Spotkanie, z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki, które odbyło się  w piątkowy poranek, 15 września, raz jeszcze utwierdziło nas w przekonaniu, że mała KROPKA potrafi bardzo dużo i jest początkiem wielkich rzeczy.

     English is fun to bezpłatne zajęcia językowe, które odbywają się w Filii GBP w Trzcinicy w każdy wtorek o godz. 14:45 i są dedykowane uczniom z klas 1-3.  Dzieci uczą się w małej grupie ( max. 10 os.) pod okiem doświadczonej anglistki.

     Podczas cotygodniowych zajęć, poszerzają swoją wiedzę o nowe słownictwo z różnych grup tematycznych, poznają anglojęzyczne gry, zabawy, piosenki, oglądają bajki edukacyjne oraz wykonują tematyczne prace plastyczne.
English is fun to doskonała zabawa połączona z językową edukacją!

Zapraszamy rodziców/opiekunów do zapisów dzieci.   Liczba miejsc ograniczona!

 

FGBP

     Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach i jej  FILIE, co roku, uczestniczą  w  akcji Narodowe Czytanie - wydarzeniu, realizowanym pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej, które na stałe wpisało się już w życie kulturalno-społeczne naszego kraju.

      Z przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka w Jaśle z/s w Szebniach wraz
z filiami w Osobnicy w Trzcinicy i w Warzycach w 2023 roku otrzymała dotację w wysokości 30 000,00 złotych  w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. Priorytet 1.

     Program wspiera rozwój czytelnictwa poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Wzbogaca oferty bibliotek publicznych, mając na celu zakup nowości wydawniczych do bibliotek oraz rozwój ogólnokrajowej sieci bibliotecznej.

     Koordynatorem zadania jest Biblioteka Narodowa, która odpowiada za realizację wyznaczonych priorytetów w bibliotekach publicznych.

     Książkowe nowości już wkrótce pojawią się na półkach w naszych bibliotekach.
Zapraszamy do lektury i  bibliotek


.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach