W środowe popołudnie, 26 października, FGBP w Trzcinicy gościła młodzież, wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle wraz z opiekunami.

Korzystając z pięknej, jesiennej pogody grupa zwiedziła otoczenie i wnętrze zabytkowego Kościoła p.w. św. Doroty.

To był doskonały czas, na poznanie kilku ciekawostek i historii, tej XVI-sto wiecznej świątyni.

Uczestnicy wzięli też udział w zajęciach edukacyjnych w bibliotece.
Odbyły się rozmowy o tym, że wszyscy jesteśmy SUPERbohaterami i posiadamy niezwykłe moce.
To wspaniała okazja, by przyjrzeć się zaletom i poznać swoje mocne strony.
A w poznawaniu przeróżnych talentów pomogła młodym „Wielka księga supermocy” z wyd. Mamania. To inspirujący zbiór pięknie ilustrowanych opowiadań, dzięki którym uczestnicy zajęć uświadomili sobie:
 „ŻEBY ZOSTAĆ SUPERBOHATEREM, nie potrzeba kostiumu i nadludzkich mocy. Wystarczy być sobą, a to automatycznie czyni nas WIELKIMI”.

Jak to w bibliotece, nie mogło zabraknąć innych, niezwykłych książek.
Gości zaciekawiły, szczególnie te, z AR- rozszerzoną rzeczywistością. By w pełni cieszyć się ich czytaniem potrzebny jest jeszcze tablet i specjalna aplikacja, która ożywia niektóre ilustracje.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPÓLNY CZAS!

FGBP