GDZIE ZNIKNĘŁY DINOZAURY?

Dinozaury to temat, który od lat  fascynuje zarówno małych jak i wielu dorosłych.
Stały się bohaterami wielu książek dla dzieci w różnym wieku, które w bibliotece cieszą się niesłabnącą popularnością. Dlatego Dzień Dinozaura, na stałe wpisał się już w kalendarz świąt nietypowych, obchodzonych w Filii GBP w Trzcinicy.

Wspólne z grupą „Motylki” z Przedszkola w Szkole Podstawowej w Trzcinicy
w przedwiosenny, słoneczny poranek, 1 marca, próbowaliśmy rozwikłać zagadkę: Gdzie zniknęły dinozaury?

Zajęcia inspirowane humorystyczną, pięknie ilustrowaną książką, której autorami są  Kes Gray i Nick East- "Brrr! Gdzie zniknęły dinozaury", rozbawiły i pobudziły  wyobraźnię małych uczestników.
Dinozaury i całe mnóstwo kłębków wełny splotły się ze sobą w przezabawnej opowieści. Razem z dziećmi szczegółowo prześledziliśmy losy tych fascynujących gadów. Dzięki temu najmłodsi poznali historię o tym, że dinozaury przetrwały epokę lodowcową, gdyż opanowały robótki ręczne, wydziergały wełniane swetry, domy, a nawet rakietę…

Dużą frajdę sprawiła uczestnikom zabawa w tropiciela. Śmiałkowie, idąc po nitce do kłębka, odnaleźli ukryte w bibliotece jajo dinozaura.

Nie zabrakło pracy plastycznej. Każdy wykonał osobistego dinusia, któremu z włóczki zrobił sweterek.

Przedszkolaki okazały się prawdziwymi ekspertami w tej DINO-tematyce i z ogromnym zaciekawieniem i entuzjazmem odkryli prawdziwe zagłębie dinozaurowych książek, dostępnych w Dziale dla dzieci.

DZIĘKUJEMY za wspólną zabawę!

FGBP