Warzyce

     W poniedziałek, 5 czerwca, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego "Kolaże dla Wisławy" .

Konkurs zorganizowany został dla uczczenia pamięci wybitnej polskiej poetki, z okazji przypadającego w 2023 Roku Wisławy Szymborskiej. A patronat nad nim objęli Wójt Gminy Jasło i Fundacja Wisławy Szymborskiej.

kolaze dla wisławy002

     Z okazji Dnia Dziecka u przedszkolaków zawitały Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Szebniach i Warzycach, proponując dzieciom liczne zabawy, atrakcje oraz "czytanie pod chmurką".


 
     Dzieciaki wypłynęły w morską podróż pirackim statkiem, gdzie nie obyło się bez wielu przygód. Dzieciaki wspaniale wcieliły się w rolę wojowniczych i odważnych piratów, którym nie straszna była burza na morzu i liczne tory przeszkód. Wszyscy zaliczyli świetnie wszelkie zadania i nauczyli się pirackiej piosenki. Oczywiście na zakończenie spotkania nie zabrakło puszczania wielkich kolorowych baniek.

FGBP

 

     Dziś, 14 marca obchodzimy Dzień Motyli. Z tej okazji  zostałyśmy zaproszone do Przedszkola w Warzycach, gdzie odbyły się warsztaty poświęcone tym wspaniałym owadom.