Warzyce

Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, która ponownie ruszyła  w GBP w Jaśle z/s w Szebniach i jej FILIACH!

„Mała książka – wielki człowiek” to projekt Instytutu Książki przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym. Realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.
Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W akcji mogą wziąć udział dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Posiadamy również książki dla dzieci z Ukrainy, wydane w wersji ukraińsko-polskiej.

     Za nami 25. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Bezprecedensowe spotkanie świata wydawców, autorów oraz miłośników literatury w każdym wieku.
W pierwszym dniu,  największego święta książek w Polsce, w czwartek, 27 października, wzięli w nich udział bibliotekarze z Filii GBP w Jaśle z/s w Szebniach, wspólnie z pracownikami bibliotek publicznych powiatu jasielskiego.

 

 

     4 października w Szkole Podstawowej w Warzycach odbyło się spotkanie autorskie z Panią Teresą Korecką autorką publikacji dla dzieci pt. „Kasztanowy chłopczyk” oraz „Dziewczynka i kryształowe pantofelki”.

     Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych  w ramach „Dofinansowania ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, zadanie: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

     W tym roku,  kwota dofinansowania dla GBP i jej filii wyniosła 31 500,00 zł.

     W całym kraju, środki finansowe z MKiDN otrzymało 2265 instytucji, a GBP w Jaśle z/s w Szebniach pod względem wysokości dotacji dla bibliotek publicznych znalazła się na trzecim miejscu w woj. podkarpackim.

„Czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów elektronicznych to najlepsza inwestycja w ich przyszłość.”  
Jim Trelease

     Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada 29 września. Zainicjowany został przez Polską Izbę Książki w 2001 r. W związku z tym dniem zostałyśmy zaproszone do Niepublicznego Przedszkola Smyk w Jaśle by poczytać dzieciakom.