Warzyce

 

     Dziś, 14 marca obchodzimy Dzień Motyli. Z tej okazji  zostałyśmy zaproszone do Przedszkola w Warzycach, gdzie odbyły się warsztaty poświęcone tym wspaniałym owadom.

 

     Bardzo dziękujemy 😍  Parafia pw. św. Wawrzyńca w Warzycach za przekazanie Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach oraz Biblioteka Warzyce bardzo wartościowych książek 📚📖 Ś.P. Ks. Kazimierza Brzyskiego Kleryka-żołnierza "Sutanna i Mundur. Zapiski alumna wyrwanego z Seminarium Przemyskiego w latach 1967-1969."

Zapraszamy do wspaniałej lektury:

     "Jednak najpierw został powołany do armii Pana i dla niego pierwszym mundurem była sutanna, a dopiero potem - po trzecim roku studiów - kazano mu ją ściągnąć i przywdziać mundur wojskowy. Zamiast krzyża dano karabin do ręki i robiono wszystko, co w ludzkiej mocy, aby odwieść od drogi kapłańskiej."FGBP

Pobierz Regulamin

Pobierz Karta uczestnika

     26 stycznia odbyły się ostatnie warsztaty literacko - plastyczne w Bibliotece w Warzycach. Spotkanie rozpoczęliśmy od gry "Moje na górze", dzieciaki wymyślały fenomenalne i przeróżne odpowiedzi na zadawane im nie raz bardzo trudne pytania z różnych dziedzin.  Później były mega trudne i podchwytliwe rymowane zagadki. Z racji tego, ze to były już ostatnie feryjne warsztaty uczestnicy wzajemnie narysowali na pamiątkę osobom siedzącym na wprost portrety z dedykacjami. Oczywiście było oficjalne przekazanie portretów. Rysowane kalambury, wzbudziły najwięcej śmiechu i radości u wszystkich uczestników. Wyobraźnia dzieciaków nie miała granic.