Spotkanie z Teatrem

Spotkanie z Teatrem organizowane w ramach Ferii w Bibliotece odbyło się 17.01.2023 o godz 14:00, w Sali Domu Ludowego w Warzycach. Aktorzy ze Studio Teatralne Krak-Art przygotowali spektakl pod tytułem „Piraci i Skarb pustyni”.

Przedstawiona historia opowiadała o losach dziewczynki i pirata oraz ich wspólnej podróży na pustynię w poszukiwaniu skarbu. Nie brakowało zwrotów akcji i humorystycznych sytuacji. Licznie zgromadzone dzieci wraz z opiekunami  gromkimi oklaskami nagradzali artystów i asystujące im nieustannie dzieci. Aktorzy angażowali dzieci do aktywnego udziału w przedstawieniu i razem z nimi opowiadali pełną przygód piracką historię.

Teatr bawi i uczy. Również i na tym spektaklu poruszane były tematy i zachowania, które należy piętnować i które należy doceniać. Nie brakowało też zagadek i śmiesznych sytuacji. Wszystko w dobrze dobranych proporcjach.

Spotkanie z teatrem jest częścią „Ferii z Biblioteką” zajęć organizowanych podczas Ferii zimowych przez Gminną Bibliotekę w Jaśle z/s w Szebniach, Filię w Warzycach.

FGBP