Ogólna

     Nie tak dawno obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W całej Polsce organizowane są w tym czasie różne uroczystości, po to, aby przypominać, nam Polakom, że posiadamy własną kulturę, historię i tradycje, o które walczyli nasi przodkowie. Ten czas, to także wspomnienie o ludziach, którzy swoimi czynami zasłużyli na miano bohaterów. Do tego grona z pewnością możemy zaliczyć Adama Loreta, człowieka, który urodził się w Jaśle, stworzył i uporządkował strukturę administracyjną Lasów Państwowych i przeprowadził pierwszą inwentaryzację zasobów leśnych.

     W bibliotece w Szebniach odbywają się lekcje biblioteczne dla uczniów ze Szkół Podstawowych. W jednej z takich lekcji wzięli udział uczniowie z klasy 4 Szkoły Podstawowej w Niepli.

     Dzieci po wysłuchaniu lekcji bibliotecznej na temat zasad wypożyczania książek zwiedziły bibliotekę oraz Izbę Pamięci ks. W. Sarny.

 

     W bibliotece w Szebniach odbywają się warsztaty pt. „Akademia Małego Czytelnika. Podłączeni”. Warsztaty te mają na celu poruszenie zagadnień związanych z Internetem i przede wszystkim zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie mogą czekać na młodych użytkowników w sieci. Dzięki warsztatom plastycznym staramy się również pokazać uczestnikom alternatywy spędzania wolnego czasu.