Ogólna

      Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach otrzymała w drugim naborze dodatkowe dofinansowanie w kwocie 5 000,00 zł na zakup nowości wydawniczych  w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych.

     Łączna kwota na zakup nowości wydawniczych w roku 2022 dla bibliotek publicznych gminy Jasło wyniosła ponad 73 300,00 zł: tj. 31 500,00 dotacja podmiotowa gminy Jasło, 36 500,00 zł dotacja MKiDN/BN , 5 300,00 dotacja i wpływy z innych źródeł.

     Jest to największa kwota jaką otrzymała biblioteka gminna wraz z filiami na zakup nowości wydawniczych z MKiDN/BN i Gminy Jasło.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Jesienne, późne popołudnie to idealny czas, by spędzić go  na ciekawym spotkaniu,  w zaprzyjaźnionej bibliotece. Gdy za oknem zmrok, a pogoda nastraja pesymistycznie w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, gwarno, wesoło i bardzo twórczo.     W środę, 23 listopada odbyło się tutaj niebanalne, literacko-artystyczne spotkanie.
Rozpoczęło się „Akademią Pomysłów”, w twórczej, kreatywnej atmosferze. Uczestniczki, miały okazję własnoręcznie ozdobić figurkę, drewnianego anioła.
W obieg poszły więc: wstążki, cekiny, gwiazdki, szyszki i mnóstwo,  świątecznych materiałów dekoracyjnych. Dzięki temu powstały niepowtarzalne prace, które mogą stać się doskonałym prezentem lub ciekawą ozdobą zbliżających się Świąt.
      W jesienne popołudnie, dokładnie 8 listopada 2022 r. odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach spotkanie autorskie Haliny Urban promujące najnowsze tomiki poezji „W barwach jesieni” oraz „W krainie Wierszolandii” połączone z 10-leciem twórczości autorki.

 

     W poprzedni czwartek na warsztatach w bibliotece rozbrzmiewała muzyka rosyjskiego kompozytora - Piotra Czajkowskiego.  Uczestnicy spotkania dowiedzieli się czym jest balet, co to jest libretto i poznali jedną z najpiękniejszych historii miłosnych wszechczasów. "Jezioro łabędzie" to skomponowany przez Piotra Czajkowskiego w 1876 roku balet klasyczny w czterech aktach opowiadający historię księcia Zygfryda i Odetty - dziewczyny zaklętej w królową łabędzi.