Na poprzednich warsztatach dzieci poznały tajemniczego Antocy Jana, który, jak się okazało, jest odpowiedzialny za przepiękne kolory jesiennych liści. Nasi mali artyści również postanowili poznać tajniki ich malowania. Za pomocą farb i pędzla stworzyli niesamowite dzieła! Wszystkie liście wyszły przepięknie i wzięły udział w konkursie, w którym zwyciężyły liście Karoliny, Weroniki i Julci. Pozostałe dzieci również otrzymały nagrody za swoje prace.


     Na poprzednich warsztatach dzieci poznały tajemniczego Antocy Jana, który, jak się okazało, jest odpowiedzialny za przepiękne kolory jesiennych liści. Nasi mali artyści również postanowili poznać tajniki ich malowania. Za pomocą farb i pędzla stworzyli niesamowite dzieła! Wszystkie liście wyszły przepięknie i wzięły udział w konkursie, w którym zwyciężyły liście Karoliny, Weroniki i Julci. Pozostałe dzieci również otrzymały nagrody za swoje prace.     W trakcie pracy plastycznej uczestnicy warsztatów wysłuchali książki „Zamiataj” autorstwa Louise Greig. Jest to opowieść o walce z silnymi emocjami, pokazująca, że te negatywne emocje także są nieodłączną częścią naszego życia, a zły nastrój może pojawić się znikąd, przytłaczając nas mocno. Historia Edzia uczy jak radzić sobie  z różnego rodzaju emocjami w przyszłości. Ilustracje w książce są jesienne, Edzia problem porównany jest do liści, które wciąż spadają z drzew, zaczynają go otaczać, Edzio energicznie je zamiata, tak energicznie, że wymiata z miast wszystko: ludzi, samochody, a nawet psy i koty. W końcu z pomocą przychodzi mu mały wietrzyk i wszystko wraca do normy.

     To były ostatnie zajęcia z cyklu „Co wJEŻ o jesieni?”,  dlatego dzieci sprawdziły swoją wiedzę odpowiadając na zagadki przygotowane przez prowadzących. Test wiedzy o jesieni wszyscy zdali celująco!

Warsztaty odbyły się 26 października w bibliotece w Szebniach.GBP w Jaśle z/s w Szebniach