Za nami 25. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Bezprecedensowe spotkanie świata wydawców, autorów oraz miłośników literatury w każdym wieku.
W pierwszym dniu,  największego święta książek w Polsce, w czwartek, 27 października, wzięli w nich udział bibliotekarze z Filii GBP w Jaśle z/s w Szebniach, wspólnie z pracownikami bibliotek publicznych powiatu jasielskiego.

 


     W tym roku, Targi Książki inspirowane są polskim romantyzmem, gdyż obecny 2022 to rok 200. rocznicy powstania pierwszego wydania "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza.

    Targi to największa, wydawnicza impreza branżowa. Każda edycja gromadzi dziesiątki tysięcy wielbicieli literatury. To również gorące premiery oraz bogaty program towarzyszący dla czytelników. Tych małych i tych dorosłych.
 
    To  niepowtarzalna szansa na spotkanie ze znanymi pisarzami, na krótką rozmowę,  wspólne zdjęcie i autograf.  A dla bibliotekarzy?  To czas kiedy można oglądać nowości, czytać recenzje, rozmawiać z twórcami najpoczytniejszych bestsellerów i …planować kolejne zakupy dla czytelników swoich instytucji.

FGBP