Jesienne, późne popołudnie to idealny czas, by spędzić go  na ciekawym spotkaniu,  w zaprzyjaźnionej bibliotece. Gdy za oknem zmrok, a pogoda nastraja pesymistycznie w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, gwarno, wesoło i bardzo twórczo.     W środę, 23 listopada odbyło się tutaj niebanalne, literacko-artystyczne spotkanie.
Rozpoczęło się „Akademią Pomysłów”, w twórczej, kreatywnej atmosferze. Uczestniczki, miały okazję własnoręcznie ozdobić figurkę, drewnianego anioła.
W obieg poszły więc: wstążki, cekiny, gwiazdki, szyszki i mnóstwo,  świątecznych materiałów dekoracyjnych. Dzięki temu powstały niepowtarzalne prace, które mogą stać się doskonałym prezentem lub ciekawą ozdobą zbliżających się Świąt.Jesienne, późne popołudnie to idealny czas, by spędzić go  na ciekawym spotkaniu,  w zaprzyjaźnionej bibliotece. Gdy za oknem zmrok, a pogoda nastraja pesymistycznie w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, gwarno, wesoło i bardzo twórczo.     W środę, 23 listopada odbyło się tutaj niebanalne, literacko-artystyczne spotkanie.
Rozpoczęło się „Akademią Pomysłów”, w twórczej, kreatywnej atmosferze. Uczestniczki, miały okazję własnoręcznie ozdobić figurkę, drewnianego anioła.
W obieg poszły więc: wstążki, cekiny, gwiazdki, szyszki i mnóstwo,  świątecznych materiałów dekoracyjnych. Dzięki temu powstały niepowtarzalne prace, które mogą stać się doskonałym prezentem lub ciekawą ozdobą zbliżających się Świąt.
     Po chwili przyszedł też wyczekiwany czas, na spotkanie z dobrą literaturą.  Gościem specjalnym była Anna Ziobro – autorka znanych powieści obyczajowych.  Rzeszowianka, tłumaczka, korektor tekstów i poetka, która w swej pisarskiej przygodzie pisze także liryki.

     Serdeczna, pełna uśmiechu autorka, od pierwszych chwil zdobyła sympatię bibliotekarzy i czytelniczek.

     Wywiązała się bardzo interesująca rozmowa o książkach, bohaterach, ich relacjach, trudnych decyzjach  i o tym co w życiu ważne, i wartościowe. Kameralne spotkanie  i ciepła atmosfera, sprzyjały opowieściom o sztuce pisarskiej, planach wydawniczych, kontynuacjach serii, inspiracjach i pasjach autorki.

     Zainteresowani mogli też kupić powieści p. Anny. Nie zabrakło też autografów, pamiątkowych dedykacji i wspólnych zdjęć.

     Organizatorami literacko-artystycznego spotkania, które odbyło się w ramach projektu - Partnerstwo dla książki, „ Książka w ruch. Czytamy i polecamy!” MKiDN /IK,  była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach i Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej ZJ w Trzcinicy.

GBP