Ogólna

     Z okazji Tygodnia Bibliotek 2021 Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach zorganizowała m. in. akcję „Czytaj, rozwiń skrzydła i leć!”. Akcja miała na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Jednak głównym założeniem, było zaznaczenie bardzo ważnej kwestii, że CZYTANIE ROZWIJA WYOBRAŹNIĘ I KREATYWNE MYŚLENIE.

ZOSTAŃ MISTRZEM CYBERPRZESTRZENI

    „Zostań mistrzem cyberprzestrzeni”, to bezpłatny program szkoleniowy w ramach projektu „Sieć na kulturę”, którego celem jest rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat poprzez prowadzenie interesujących zajęć edukacyjnych.

     Podczas wakacyjnego szkolenia będziemy się uczyć, ale przede wszystkim  znakomicie bawić się poprzez naukę.
Zajęcia odbywać się będą w GBP w Jaśle z/s w Szebniach oraz FGBP w Warzycach.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (Działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”). Zapisy trwają do 25 czerwca 2021r.

     Wszelkie niezbędne informacje pod numerami telefonów: 13 44 283 66, 13 44 584 09.

Zapraszamy do udziału w projekcje. Liczba miejsc ograniczona.GBP w Jaśle z/s w Szebniach

     Dyplom oraz podziękowania od dyrektora Muzeum POLIN dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach za udział w akcji  Żonkile pn. #ŁączyNasPamięć! upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. W 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim pamiętamy o bohaterach tamtych wydarzeń. Cykl przeprowadzonych działań oraz przygotowany przez bibliotekarzy do przypięcia papierowy żonkil, to symbol tego, że łączy nas pamięć o powstaniu, jego bohaterkach oraz bohaterach.

     Działania edukacyjne w ramach akcji Żonkile wspierała Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


GBP w Jaśle z/s w Szebniach

 

     15 czerwca jest Ogólnopolski Dzień Wolnych Książek! Jest to dzień, który przypomina o radości jaką niesie ze sobą czytanie i o dzieleniu się tą radością z innymi. Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach od kilku lat prowadzi akcję uwalniania książek. Trafiają one do naszych małych, niebieskich bookcrossingowych biblioteczek znajdujących się w Niepli, Gorajowicach, Żółkowie, Łaskach i Kowalowych. Z okazji Dnia Wolnych Książek postanowiliśmy pokazać mieszkańcom gminy Jasło jak książki trafiają do domków. Nasze książki często podróżują motocyklem. Tym razem wybrały się w podróż motocyklem WSK 125 BĄK.

     Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Każdy może zajrzeć do naszej małej biblioteczki, zabrać książkę, przeczytać i podać dalej. Można również uwalniać książki pozostawiając je w domkach dla innych.

     Naszą bookcrossingową akcję wspiera co roku Urząd Gminy Jasło dofinansowując zakup książek, które po uwolnieniu trafiają do domków.

#BOOKCROSSINGPOLSKA #wolneksiazki #bookcrossing #wskbąk #zawszegratem #podrozksiazki #swietowolnychksiazek

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

     Wyobraźnia   to zdolność tworzenia w myślach rozmaitych obrazów i  historii. To tworzenie czegoś nowego. Albert Einstein uważał, że jest ona ważniejsza od wiedzy, ponieważ jest nieograniczona. Książki są drzwiami do różnych światów. Dzięki nim możemy podróżować, nie ruszając się z miejsca. Jednym z powodów, dla których warto je czytać jest właśnie rozwijanie fantazji i wyobraźni.