Już połowa Tygodnia Bibliotek za nami! Dziś mamy bajkę, nie tylko dla dzieci! Zapraszamy! :)

Autorką bajki jest Zofia Aleksandra Żuczkowska, tekst ten znajduje się w książce jej autorstwa - "Dialog zamiast kar". Film powstał w ramach Tygodnia Bibliotek 2020.

W opisie filmu znajduje się link do kolorowanek. Będą one też dostępne w naszych bibliotekach :)

Zadania do kolorowanek:

1. Dzielenie się - narysuj jak ty wyobrażasz sobie ciepłe i puchate, czy kolczaste.

2. Szczęśliwi i smutni ludzie - pokoloruj obrazki, użyj odpowiednich kolorów. Rodziców zachęcamy do rozmowy z dziećmi - co sprawia, że ludzie są szczęśliwi, a co sprawia, że są oni smutni?

3. Dodatkowo - szczęśliwe miasto, czarownica i eliksiry - wymyśl nazwy leków, które sprzedawała czarownica, pokoloruj miasto :)

#biblioteka #NieZostawiamCzytelnika #bajkaocieplymipychatym #czytanie