Już od kilkunastu lat 17 lutego obchodzimy w Polsce Dzień Kota. Koty świętują nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Na to święto czekają wszyscy posiadacze kotów, albo raczej Ci którzy mieszkają z rządzącym w domu kotem.

Święto to przypomina również o pomaganiu tym małym zwierzętom, bo nie każdy z nich ma cieplutki domek i „miseczkę mleczka” często „pusta jest miseczka”, a koty nie mają gdzie się podziać.

W Polsce działają fundacje na rzecz pomocy kotom. Jedną z nich jest Fundacja KOT  - Koty Otoczone Troską. Fundacja prowadzi akcję „Zaproś kota na obiad”. Szczegóły akcji tutaj.  Dziś w ich święto, szczególnie zadbajmy o te małe stworzenia i zaprośmy przynajmniej jednego z nich na obiad!

Aby uczcić święto tych książkowych kociaków bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach przygotowały bajkę. Jest to pierwszy film z serii „Opowieści spod poduszki książkowej wróżki” oparty na bajce Stanisława Jachowicza „Kotek, piesek, myszka i ptaszek”.

Zapraszamy!