15 czerwca jest Ogólnopolski Dzień Wolnych Książek! Jest to dzień, który przypomina o radości jaką niesie ze sobą czytanie i o dzieleniu się tą radością z innymi. Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach od kilku lat prowadzi akcję uwalniania książek. Trafiają one do naszych małych, niebieskich bookcrossingowych biblioteczek znajdujących się w Niepli, Gorajowicach, Żółkowie, Łaskach i Kowalowych. Z okazji Dnia Wolnych Książek postanowiliśmy pokazać mieszkańcom gminy Jasło jak książki trafiają do domków. Nasze książki często podróżują motocyklem. Tym razem wybrały się w podróż motocyklem WSK 125 BĄK.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Każdy może zajrzeć do naszej małej biblioteczki, zabrać książkę, przeczytać i podać dalej. Można również uwalniać książki pozostawiając je w domkach dla innych.

Naszą bookcrossingową akcję wspiera co roku Urząd Gminy Jasło dofinansowując zakup książek, które po uwolnieniu trafiają do domków.

#BOOKCROSSINGPOLSKA #wolneksiazki #bookcrossing #wskbąk #zawszegratem #podrozksiazki #swietowolnychksiazek