O tym, co znaczy słowo Kawii i co jeszcze się za nim ukrywa przekonali się uczestnicy czwartkowych zajęć, które odbyły się bibliotece w Szebniach.
Słowo Kawaii pochodzi z języka japońskiego i oznacza, że coś jest urocze. To słowo określa również japoński nurt kulturowy, który polega na postrzeganiu i tworzeniu świata jako uroczego, słodkiego czy ujmującego. Można nim określić  osoby, rzeczy, przedmioty, jak również zjawiska.  Kawaii jest więc cechą, dzięki której dana rzecz jest po prostu kochana.

Na warsztatach skupiliśmy się na rysowaniu w tym słodkim, japońskim stylu. Uczestnicy dzięki książce „Kawaii. Jak rysować naprawdę uroczo?” autorstwa Angeli Nguyen poznali podstawy tej sztuki. Mali artyści obejrzeli również prezentację, dzięki której poznali najbardziej znanego współczesnego artystę - Takashi Murakami, który jest bardzo ważną postacią w nurcie kawaii. Prezentacja zawierała także ćwiczenia, które uczestnicy wykonywali z przyjemnością, dobrze się przy tym bawiąc.  Na zakończenie każde z dzieci wykonało swoje własne rysunki w nowo poznanym stylu. Czy nie są one urocze?