W bibliotece w Szebniach w ten czwartek ruszył jesienny cykl warsztatów pt. „Co się pod liśćmi chowa?”.

Bohaterką tego spotkania była sowa. Uczestnicy poznali bliżej tego wspaniałego ptaka. Obejrzeli prezentację o gatunkach sów, jakie występują w Polsce i poznali mnóstwo ciekawostek dotyczących ich życia oraz zwyczajów.

Dzięki jednej z książek Pana Poety dzieci poznały również pewną sowę, co bałagan ma w porządku.  Książka opowiada o sowie, która w swojej dziupli ma idealny porządek. Wszystko ma tam swoje miejsce: nieczytane książki, nieużywana wędka i ubrania z metkami kupione wiele lat temu. Ma jednak tyle rzeczy, że sama nie mieści się w swojej dziupli i musi spać na zewnątrz. Po przeczytaniu tej śmiesznej lektury wybuchła dyskusja na temat „przydasiów”, które znajdują się w naszych domach, czy faktycznie są nam wszystkie potrzebne? Jeśli nie, to co można z nimi zrobić?

Uczestnicy na zajęcia przynieśli kolorowe, jesienne liście, które stały się pięknymi skrzydłami sówek wykonanych z papierowych rolek.

GBP w Jaśle z/s Szebniach