Minął Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka moja, twoja, nasza”.  W bibliotekach gminy Jasło działo się wiele. Bibliotekę w Trzcinicy odwiedziła Marzena Żurek - autorka książek o przygodach kotka Tobiego. W Osobnicy odbyły się warsztaty kreatywne dla dzieci, w Warzycach na czytelników czekały pyszne muffiny, a nową siedzibę biblioteki w Szebniach odwiedziły przedszkolaki z Ochronki.

Dzieci wzięły udział w spektaklu przygotowanym przez Studio Teatralne Krak – Art z Krakowa pt. „Pchła Krętaczka”. Spektakl na podstawie znanej bajki J. Brzechwy opowiadała o przebiegłej pchle i jej ciekawych przygodach,  pełnych humoru i śmiesznych psot. Dzieci nie tylko były widzami, ale także wzięły aktywny udział w przedstawieniu bawiąc się przy tym i ucząc jednocześnie.

Zrozumiały też ważne przesłanie spektaklu o tym, że trzeba być zawsze uczciwym.

Spektakl odbył się 12 maja w bibliotece w Szebniach.