Na jednych z bibliotecznych warsztatów dzieci dowiedziały się co to są jętki. Wszystko za sprawą cudownej książki „W pogoni za życiem” autorstwa Przemysława Wechterowicza. Jętka wraz z Muchą wyruszają na podbój Nowego Jorku. Jętka nie wie, że ma czas tylko do zachodu słońca *, a jej towarzyszka chce jej pokazać jak najwięcej.

Uczestnicy razem z bohaterami przeżyli tę szybką, ale jakże bogatą w doświadczenia podróż. Zwiedzili piękne miejsca, byli w zoo, w teatrze, w kinie,  i nawet w filharmonii.  Każdy z nich wykonał magiczne skrzydła dla swojej jętki, które pozwolą jej fruwać z prędkością światła, aby w jeden dzień mogła zobaczyć wszystko co tylko zechce. Dzieci narysowały również miejsce, które chciałyby pokazać książkowej bohaterce, gdyby ich odwiedziła.

Warsztaty odbyły się 18 sierpnia w bibliotece w Szebniach.

* Jętki – owady  na ogół związane ze środowiskiem wodnym. Okres życia larw może trwać nawet do kilku lat, postacie dorosłe żyją bardzo krótko, czasem jeden dzień (stąd: jętka jednodniówka).