W bibliotece w Szebniach przez cały listopad były prowadzone warsztaty edukacyjne i plastyczne, których celem było zwiększenie świadomości na temat zrozumienia negatywnych skutków nadmiernego korzystania z Internetu.

Na warsztatach promowaliśmy zachęciliśmy do znalezienia alternatywnych aktywności, takich jak sport, czytanie, spędzanie czasu na świeżym powietrzu czy rozwijanie nowych umiejętności, które mogą zająć czas i energię zamiast przeglądania Internetu.

Na każdym spotkaniu wyruszaliśmy do Wiewiórczego Z@kątka, gdzie wspólnie z jego mieszkańcami rozwiązywaliśmy masę problemów. Rozmawialiśmy o hejcie, o bezpieczeństwie w Internecie, o netykiecie – czyli o zasadach zachowania się w sieci i o tym, że nie wszystkie informacje tam zamieszczane są prawdziwe.

Uczestnicy wzięli również udział w konkursie plastycznym „Odłącz się”, którego głównym celem było pokazanie, jak można spędzić czas wolny nie korzystając z Internetu.
Do konkursu wpłynęło 8 prac. Prace były oceniane w kategorii wiekowej: I - od 4 – 7 lat i II od 8 – 13 lat. 5 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

W kategorii I przyznano następujące nagrody:
I – Lena Fryc
II – Dominik Wałtosz
III – Matylda Żółkoś
Za udział – Milena Skrzyszowska

W kategorii II przyznano:
I – Aleksandra Feliks
II – Maria Żółkoś
III – Oliwia Bożek
Wyróżnienie - Weronika Wałtosz

Serdecznie gratulujemy!

Organizatorami cyklu warsztatów byli Gminna Biblioteka Publiczna  w Jaśle z/s w Szebniach i Urząd Gminy Jasło.