Lidia Miś jest autorką książek dla dzieci. Urodziła się w Międzynarodowy Dzień Teatru, więc z książką i teatrem związana jest od dzieciństwa. W marcu 2012 r. jej debiutancka i nagrodzona przez Związek Literatów Polskich baśń „Odwiedzając czarownice” doczekała się prapremiery teatralnej.

Autorka w bibliotece spotkała się z przedszkolakami z Ochronki w Szebniach i opowiedziała im o swojej pasji do pisania. Jako dziecko uwielbiała historie, które opowiadał dziadzio Józef, więc postanowiła je przenieść na kartki papieru. Tak powstała seria książek „Opowieści biblijne dziadzia Józefa”, w których pomiędzy biblijnymi postaciami przemyka mała Lidka i jej siostra Kaśka, psocąc i czasem się kłócąc, a dziadzio Józef na każdy kłopot znajduje biblijną opowieść.
Dzieci wysłuchały fragmentów książek oraz historii jak powstawały. Spotkanie było nie tylko ciekawą lekcją o literaturze, ale także okazją do rozwijania wyobraźni i kreatywności.

Serdecznie dziękujemy Lidii Miś za przepiękne spotkanie autorskie, przedszkolakom z Niepublicznego Przedszkola Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP w Szebniach za odwiedziny w naszej bibliotece.

Spotkanie odbyło się 7 grudnia w bibliotece w Szebniach, zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Partnerstwo dla Książki" na zadanie „Do biblioteki daj nura! Tu na każdego czeka literatura”.