W ubiegłą sobotę zakończyły się obchody jednego z najważniejszych świąt w kalendarzu chińskim -  Nowego Roku znanego także jako Święto Wiosny.

Z racji tego, że jeden chiński znak zodiaku obejmuje cały rok, to rok 2024  jest ROKIEM SMOKA

Na warsztatach w bibliotece uczestnicy mieli okazję poznać tradycje i zwyczaje związane z tym ważnym świętem.

Dzieci poznały kilka ciekawostek dotyczących zwyczajów związanych z obchodami tego święta. Dowiedziały się, że podczas chińskiego Nowego Roku rozdaje się czerwone koperty z pieniędzmi, które symbolizują radość oraz bogactwo i mają przynieść powodzenie w nadchodzącym roku. Poznały również znaczenie tańca smoków i drzewka mandarynkowego, które są symbolami  szczęścia i dobrobytu, a także chronią przed złem.

Nie zabrakło również smoczej literatury , której w naszej bibliotece nie brakuje, a w części plastycznej każdy z uczestników wykonał papierowego smoka.

Warsztaty odbyły się 21 i 22 lutego w bibliotece w Szebniach.