Kto z nas nie chciałby odwiedzić Dubaju czy Abu Dhabi? Okazuje się, że nie trzeba być milionerem, żeby te miejsca zwiedzić. W wirtualną podróż po Emiratach Arabskich wybrali  się  uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szebniach, a to wszystko za sprawą Michała Szulima – doświadczonego podróżnika, twórcy audycji radiowej „Miejsce za miejscem” i autora trzech książek.

Uczestnicy spotkania w trakcie podróży na Półwysep Arabski, ilustrowanej zdjęciami i filmami, zobaczyli prawdziwy świat milionerów i miliarderów, świat gdzie wszystko musi być „naj”. Poznali również historię powstania najwyższego budynku na ziemi i podziwiali widok z jego szczytu. Odwiedzili też jeden z najwspanialszych meczetów świata.

Michał Szulim podzielił się również wskazówkami dotyczącymi podróżowania i radami, jak planować własne wyprawy. Dla uczestników, spotkanie to było świetną okazją do poszerzenia horyzontów, zdobycia nowych doświadczeń i zainspirowania się nowymi celami podróżniczymi.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Stefanii Sempołowskiej w Szebniach za udział w spotkaniu, które odbyło się 5 marca w bibliotece w Szebniach. Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.